Szkoła podstawowa

REKRUTACJA DO MONTESSORI SPOŁECZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

„SPLOT” Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

W NOWYM SĄCZU UL. LIMANOWSKIEGO 7

NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!

W nowym roku szkolnym 2022/2023 zostanie otwarta kolejna klasa Szkoły Podstawowej Montessori, do której serdecznie zapraszamy dzieci z rocznika 2015.

Rekrutacja do naszej szkoły składa się z:

1. Spotkania indywidualnego z kandydatem i Rodzicami.

Na spotkanie z dyrekcją szkoły zapraszamy kandydata i oboje Rodziców. To czas rozmowy i wzajemnego poznania się, uzyskania informacji o dziecku, które kandyduje do naszej szkoły i poznanie Państwa oczekiwań wobec szkoły. Obecnie rozmowy odbywają się za pośrednictwem Skype’a (z kamerą). Termin spotkania ustalamy telefonicznie. Przed umówionym terminem rozmowy na adres mailowy szkoły należy przysłać skany wypełnionej ankiety szkolnej oraz informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Prosimy także o nagranie i przesłanie krótkiego (maksymalnie 5 minut) filmiku prezentującego kandydata do szkoły.

2. Wizyty dziecka w szkole podczas zajęć – uzależnione są od sytuacji pandemicznej.

3. Podania wyników rekrutacji.

Po pomyślnym zakończeniu poprzednich etapów, rodzice otrzymają na przełomie marca i kwietnia informacje o wynikach rekrutacji. Ostatecznym potwierdzeniem przyjęcia ucznia do szkoły jest wpłata wpisowego. Wpisowe nie jest zwracane, jeśli rezygnacja nastąpi z przyczyn leżących po stronie kandydata. Pierwszeństwo przyjęcia do Montessori Społecznej Szkoły Podstawowej „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu mają dzieci, które realizowały przygotowanie przedszkolne wg pedagogiki Marii Montessori oraz rodzeństwo uczniów „Splotu”. Szkoła nie uzasadnia odmowy przyjęcia kandydata.