SOS dla Nepalu

Nowy Sącz: Zespół Szkół Społecznych „Splot” im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zorganizował zakończenie roku szkolnego 2014/15 będące jednocześnie odpowiedzią na apel Polskiej Akcji Humanitarnej „SOS dla Nepalu”.

Sukcesem zakończyła się akcja „145 koszulek dla Nepalu”.

24 czerwca 2015 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele Gimnazjum i Liceum „Splot” wzięli udział w spotkaniu ze Strażakiem Wiesławem Popardą z Sądeckiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz Michałem Serwińskim, przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej. Goście zaprezentowali działania ratownicze przeprowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Społeczność „Splotu” z ogromnym zainteresowaniem obejrzała prezentacje i wysłuchała wstrząsających relacji.

Poprzez zakup koszulek wsparliśmy działalność Polskiej Akcji Humanitarnej, przekazując na konto organizacji kwotę 3 625,00zł.

Pan Michał Serwiński bardzo serdecznie podziękował wszystkim za zaangażowanie i zapewnił, że przekazana kwota przyczyni się do pomocy poszkodowanym dzieciom w Nepalu.

Na zakończenie roku szkolnego wszyscy założyli koszulki z napisem „SOS dla Nepalu”.

Weronika z klasy I Liceum: „… „#Sos Nepal” to przykład na to, że w niekonwencjonalny sposób można zachęcić społeczeństwo do niesienia pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi. Decyzja społeczności szkolnej o włączeniu się do akcji uświadomiła nam, że wspólne działanie może nieść konkretne efekty poprzez wsparcie materialne i moralne. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tej inicjatywy Polskiej Akcji Humanitarnej…”

Media o akcji:
Nasze miasto – Nowy Sącz
Twój Sącz