Słowenia 2015

Uczniowie i nauczyciele w Słowenii

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie w ramach programu Erasmus+, w dniach 10-15 kwietnia 2015 r, 4 uczniów naszej szkoły (Alicja Danielska, Laura Najduch, Katarzyna Jankowicz i Jean Generaux, pod opieką p. Uli Kulig) mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w 5 dniowym projekcie w mieście Idrija w Słowenii. Celem spotkania uczniów z Włoch, Danii, Austrii, Hiszpanii, Słowenii, Finlandii i Polski było uczestnictwo w międzynarodowej debacie na temat przedsiębiorczości wśród młodych. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach pracując w międzynarodowych grupach, porównując sposób przygotowania przez szkołę do przyszłej pracy  w różnych krajach, opracowując wspólne wnioski i rozwiązania problemów. Podsumowaniem wzmożonej pracy były międzynarodowe obrady tzw „Roundtable” czyli okrągłego stołu z przedstawicielami wszystkich krajów projektu oraz przedstawicieli lokalnych firm i przedsiębiorstw. Z dumą mogę podkreślić, że niezwykle aktywny udział naszych uczniów został zauważony i pochwalony przez obecnych na spotkaniu gości.

Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w różnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli z różnych krajów europejskich. Pani U. Kulig przygotowała i przeprowadziła zajęcia metodą „Socratic Seminar” z interpretacji wiersza Wisławy Szmborskiej.

W czasie tej wymiany był również czas na rozrywkę i zwiedzanie. Wraz z naszymi międzynarodowymi kolegami zwiedziliśmy Idrję, Ljublianę oraz nadmorskie miasto Piran.

Prezentacja z pobytu: kliknij

Nauczyciele w Słowenii

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie w ramach programu Erasmus+ , w dniach 9 – 12 kwietnia 2015r nauczyciele uczestniczyli w trzydniowej sesji w mieście Idrija w Słowenii. Celem spotkania była wymiana doświadczeń nauczycieli z Włoch, Danii, Austrii, Hiszpanii, Słowenii, Finlandii i Polski. Prezentowano różnorodne metody nauczania – aktywujące uczniów, z wykorzystaniem technologii informatycznej i wydobywające potencjał uczniów. Metody pokazywane przez naszych nauczycieli (scored discussion i socratic seminary) spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Tu trzeba nadmienić, że SPLOT jest miejscem, gdzie od lat je wykorzystujemy, co też przynosi wymierne efekty. W ostatnim roku osiągnęliśmy najwyższą wartość EWD ( przyrost wiedzy w przeciągu 3 klas gimnazjum lub liceum) oraz jedne z najwyższych wyników egzaminów zewnętrznych.