Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Sesje Egzaminacyjne
A A A
Sesje Egzaminacyjne

Co dwa miesiące (czyli 4 razy w roku szkolnym) w "Splocie" przeprowadzane są wewnętrzne, szkolne sesje egzaminacyjne. Egzaminy trwają dwa dni, wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na galowo, piszą przedmioty egzaminacyjne w obecności komisji, w ściśle określonym czasie (gimnazjum - podobne jak egzaminy gimnazjalne, liceum - jak egzaminy maturalne). Pytania układają nauczyciele poszczególnych przedmiotów wcześniej wskazując uczniom dokładny zakres materiału obowiązujący na sesji. Wyniki sesji są bardzo ważne, ponieważ nie można ich poprawiać i z wagą 50% stanowią o ocenie końcoworocznej.

Pisemne sesje egzaminacyjne mają pomóc uczniom w przygotowaniu się do pisania egzaminów zewnętrznych, nauczyć ich radzenia sobie ze stresem, powtarzania większej partii materiału, pisania kilku przedmiotów w ciągu jednego dnia (w gimnazjum).

Mamy nadzieję, że prawdziwe egzaminy zewnętrzne będą dla uczniów tylko "kolejnymi sesjami".

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone