Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Ekipa św. Mikołaja
[2016-01-20] Ekipa św. Mikołaja

W grudniu 2015 r. - już po raz 15 - w Zespole Szkół Społecznych Splot im. Jana Karskiego odbyła się „EKIPA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy już od września pytają, w jaki sposób mogą się zaangażować . Dzięki tej akcji uczniowie naszej szkoły mogą aktywnie włączyć się w pomoc ubogim rodzinom i poczuć radość, jaka z tego płynie. Właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia szczególnie ważne jest, by nikt nie poczuł się odrzucony.

Wraz z nauczycielami staliśmy w sześciu sklepach (PSS Społem, Rafa oraz Firmy Handlowej PS Pyzik) i zbieraliśmy produkty spożywcze, które następnie zostały przewiezione do szkoły. Wszyscy pakowaliśmy żywność i następnie 180 paczek rozwieźliśmy 70 rodzinom, których adresy otrzymaliśmy od Caritas Parafii NSPJ w Nowym Sączu. Wielka radość, która rodzi się w sercu dzięki świadomości bezinteresownej pracy na rzecz drugiej osoby sprawia, że wszyscy są przekonani o słuszności podjętych działań. To szczególnie ważne doświadczenie dla młodych ludzi, którzy są w trakcie kształtowania swojego charakteru. Zaangażowanie młodych również pokazuje, że potrafimy robić dobre rzeczy, zwłaszcza działając wspólnie.

Pragniemy szczególnie podziękować nauczycielom, uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim Sądeczanom i właścicielom sklepów, ponieważ bez ich wsparcia nie byłoby Ekipy.

 

Krzysztof Banach II lic.

Magdalena Śliwa – koordynator projektu


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone