Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Nasi uczniowie na debacie o kongresie wiedeńskim
[2015-10-15] Nasi uczniowie na debacie o kongresie wiedeńskim

9 października w MCK SOKÓŁ odbyła się debata, w czasie której uczniowie naszego LO i I LO w Nowym Sączu próbowali odtworzyć atmosferę rozmów dyplomatycznych na kongresie. Uczniowie „Splotu” przedstawiali punkt widzenia Austrii (Alicja Danielska, Wiktor Nowak, Artur Ruchała i Julia Kondek), Rosji (Zuzanna Zabierowska, Aleksandra Długosz i Kinga Bugajska) oraz Polski (Agnieszka Górka, Jean Generaux, Rafał Sułkowski). Uczniów do debaty przygotowali nauczyciele historii: mgr Beata Budzik i mgr Łukasz Połomski.

Debatę ocenili wybitni specjaliści. Znawca tematyki kongresowej, historyk prof. Andrzej Szwarc (Uniwersytet Warszawski) podkreślił, że uczniowie świetnie znają najdrobniejsze detale kulis kongresu, zaś dyplomata dr Marcin Fronio zaznaczył, że świetnie poradzili sobie ze sztuką rozmów dyplomatycznych. Specjalnym gościem debaty był członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

Debatę moderowali: Jacek Tomasik i Łukasz Połomski. Organizatorem wydarzeń X edycji Labiryntu Historii była Fundacja Nomina Rosae i MCK SOKÓŁ.

Warto zaznaczyć, że nasi uczniowie wzięli także udział w wykładach o tematyce kongresowej. W MCK SOKÓŁ można było obejrzeć wystawę poświęconą dyplomatom Ziemi Sądeckiej i Gorlickiej. Pośród biogramów wybranych ambasadorów i konsulów znalazła się też absolwentka „Splotu” Monika Zuchniak – Pazdan (Konsul RP w Wilnie).


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone