Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Ekipa św. Mikołaja
[2015-01-08] Ekipa św. Mikołaja

W Zespole Szkół Społecznych „Splot” imienia Jana Karskiego od kilkunastu lat jest organizowana Ekipa Świętego Mikołaja czyli zbieranie żywności w sklepach, a następnie przekazywanie produktów dla potrzebujących.

Akcja zawsze cieszy się dużą popularnością w Splocie, uczniowie z chęcią uczestniczą w organizacji, staniu w sklepach, a przede wszystkim zanoszeniu paczek Św. Mikołaja do osób, które najbardziej ich potrzebują. Adresy takich osób mamy dzięki Caritasowi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu .

Ekipa Świętego Mikołaja to świetna zabawa i co najważniejsze – pomoc dla uboższych. W tym roku pomagamy ponad dwudziestu rodzinom i przekazujemy 96 paczek. Zanoszenie żywności jest to coś, czego każdy powinien doświadczyć. Kiedy widzi się uśmiech na twarzy dziecka czy osoby dorosłej lub starszej i wie się, że to ty się do tego przyczyniłeś, odczuwa się niesamowitą satysfakcje i szczęście, wie się, że zrobiłeś coś dobrego i pomogłeś osobom, które tej pomocy naprawdę potrzebują. Musimy pamiętać, że nie wszyscy dostają prezent 6 grudnia, a Ekipa Świętego Mikołaja sprawia, że takich osób jest trochę mniej.

Julia Cyfra

W tym roku w roznoszeniu paczek pomagają nam  goście z Izraela, którzy przybyli do nas ze szkoły Hakfar Hayarok z Tel Avivu.


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Z życia szkoły
29 październik 2018
Aukcje na rzecz Splotu
18 grudzień 2018
Ekipa św. Mikołaja po raz 19
06 grudzień 2018
Piękne, radosne kartki!
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone