Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Anglojęzyczny spektakl "Wesołe kumoszki z Windsoru" Williama Szekspira w wykonaniu naszych uczniów
[2017-03-13] Anglojęzyczny spektakl "Wesołe kumoszki z Windsoru" Williama Szekspira w wykonaniu naszych uczniów

Uczniowie klas dwujęzycznych gimnazjum i liceum  ze Szkolnego Koła Teatralnego „Splotu” pod opieką Pani Doroty Kulig i przy konsultacji Pani Urszuli Kulig, Pana Jamesa  Macfarlane’a i Pani Anny Różyckiej-Jarmolińskiej, zaprosili do świata Williama Szekspira przełomu XVI i XVII wieku reprezentacje uczniów i nauczycieli z sześciu partnerskich szkół międzynarodowej sieci w ramach programu Erasmus+, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców na spektakl pt. „Wesołe kumoszki z Windsoru” w wersji anglojęzycznej. Sztuka została wystawiona 8 marca 2017 r. na deskach Małopolskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ”. Młodzież w fantastyczny i komiczny sposób przedstawiła farsę, pokazując obyczajowość epoki, w której żył wybitny autor i obserwator. Publiczność została zaczarowana wspaniałą kreacją, poziomem kunsztu aktorskiego i umiejętnościami posługiwania się językiem angielskim. Gromkim brawom nie było końca. Nie obyło się także bez owacji na stojąco.

 

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy aktorom i opiekunom za to wspaniałe przeżycie i możliwość spojrzenia w lustro Szekspira!

 

Tutaj zobacz program spektaklu.

 

 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone